به نام خداوند جان و خرد

پیش‌بینی‌های هواشناسی با استفاده از مدل‌های عددی یکی از موارد حائز اهمیت در سازمان هواشناسی  بوده که با هدف افزایش سطح کمی و کیفی محصولات پیش‌بینی باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

باعنایت پروردگار مهربان، سازمان هواشناسی کشور با همکاری سایر سازمانها، دستگاه ها و نهاد های علمی  بین المللی و ملی  در سال جاری افتخار میزبانی اساتید، صاحب­نظران، اندیشمندان، مدیران، کارشناسان و دانشجویان سراسر جهان و کشور  در "اولین  کنفرانس بین المللی پیش بینی عددی وضع هوا و اقلیم "را دارد . بدون شک ارائه ایده­ های خلاقانه و نتایج ارزشمند پژوهش ­ها در حیطه­ های مختلف از جمله داده گواری ، پیش بینی احتمالاتی و همادی ، راستی آزمایی و کاربرد محصولات پیش بینی عددی ، برگزارکنندگان را در به انجام رساندن پر بارتر کنفرانس یاری خواهد نمود.

امید است درفرصت مغتنم پدید آمده دراین نشست علمی، با انتقال مفاهیم جدید در عرصه های مطرح بین المللی در این زمینه ، شرایطی مطلوب در نظام هوشمند کشور درسایه تعامل بالنده مشارکت کنندگان محترم فراهم گردد.

از هم اکنون آماده ­ایم تا  نظرات همکاران محترم را برای برگزاری هرچه پربارتر و باشکوهتر این گرد هم آیی علمی به گوش جان بشنویم و بر دیده،  منت نهیم.


                                                                                                                                                    فرح محمدی